Yeniden Refah, Mehmet Şimşek ve… Erdoğan’a bir günde üçüncü ret mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Saray’da kabul etti. Görüşme, saat 16.35’te başladı ve yaklaşık bir saat sürdü. Seçim sürecinin ele alındığı görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

Gazeteci Murat Ehil, dün gerçekleşen Erdoğan – Bahçeli görüşmesine ait öngörüsünü yazdı.

Gazeteci-yazar Murat Ehil, Yine Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na dayanak vermeyi reddetmesi ve Mehmet Şimşek’in AKP’ye dönmeye ikna olmamasıyla Tayyip Erdoğan’ın bir günde ikinci ret yaşadığını belirterek, “Erdoğan’ın bir günde üçüncü bir reddi de duyup duymadığını şimdi bilmiyoruz. Zira ortada, Erbakan reddinden sonra MHP lideri Devlet Bahçeli’yle görüşmesi vardı. MHP’liler şimdi açıktan söylemeseler de Hüda-Par’ın Cumhur İttifakına takviye açıklamasından hoşnut değillerdi” diye yazdı.

Aynı gün Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşmesine işaret eden Ehil, “Siyaset kulisinde HDP ve müttefiklerinin Kılıçdaroğlu’na karşı aday çıkarmayarak dolaylı dayanak vereceği aslında birkaç gündür konuşuluyor. Bu hem tabanına karşı HDP yönetiminin hem İYİ Parti başkanı Meral Akşener’e karşı Kılıçdaroğlu’nun hem de Akşener’in İYİ Parti tabanındaki HDP itirazlarına karşı elini rahatlatabilir.

İbre dün prestijiyle Kılıçdaroğlu’dan yana dönmüş üzereydi. Ancak Ankara’nın saat saat değişen dengelerinde her an her şey olabilir. Bekleyelim, görelim” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir