Son dakika transfer haberi: Fenerbahçe’den bir dev satış daha! Arda Güler’in ardından Attila Szalai de gidiyor

Arda Güler’i 20+10 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Real Madrid’e satan Fenerbahçe, bir yıldızına daha veda etmek üzere… Sarı lacivertlilerin Macar stoperi Attila Szalai’nin, Alman grubu Union Berlin’e transfer olması artık an problemi… Bundesliga’da dönemi 4. sırada bitirerek UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanan Union Berlin, Szalai için Fenerbahçe ile yaptığı pazarlıklarda son basamağa geldi.

PAZARLIK 7.5 MİLYON EURO’DAN BAŞLADI

İlk olarak 7.5 milyon Euro teklif eden Alman kulübü, ret yanıtı alması üzerine bu sayısı 10 milyon Euro’ya çıkardı. Fenerbahçe idaresi bunu da geri çevirince teklif 13 milyon Euro’ya çıktı. Sarı lacivertliler 15 milyon Euro talep ederken, Union Berlin’in 14 milyon Euro önerip transferi bitirmesi bekleniyor. Szalai konusunda görüşlerini başvurduğumuz Fenerbahçe Kulübü’nden bir yetkili, “İki kulübün bir sayıda buluşması an meselesi” dedi.

OCAK 2021’DE 2.2 MİLYON ’YA ALINDI

Macarıstan’ın Nemzeti Sport gazetesi de 25 yaşındaki futbolcunun mesleğine Union Berlin’de devam edeceğini yazdı. Szalai’nin bu teklifi kabul etmesinde, Union Berlin’in Şampiyonlar Ligi’nde gayret edecek olmasının değerli rol oynadığı belirtildi. Ocak 2021’de 2.2 milyon Euro’ya alınan Macar futbolcunun, Şampiyonlar Ligi’nde kendini gösterip daha büyük bir transfer yapmayı hedeflediği için Union Berlin’e evet dediği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir