Servet Çetin: “Arda Güler, Avrupa’nın en iyisi olacak…”

Servet Çetin, birinci olarak Sivasspor’un kendisindeki yerinin çok farklı olduğunu vurgulayarak, “Ben Sivas’a birinci futbolcu olarak geldiğimde Fenerbahçe’den transfer oldum. Öbür ekiplerden da çok isteyenler oldu beni ancak Sivas’ın idarenin, liderin, hocanın irtibatı benimle çok farklı oldu. İnanç ve samimiyet gördüm. O yüzden geldim ve geldiğim de de çok memnun oldum. Burada herkesle çok güzel bağlarımız oldu. Bende Sivasspor’un yeri farklı oldu. Ben burada oynarken “Fahri Hemşehrilik Berat” dokümanı de verilmişti. Herkes beni Sivaslı zannediyor ancak aslen Iğdırlıyım. Bende Sivas’ın yeri farklı ve seviyorum. Gençliğim burada geçti. 6 yıldır burada vazife yapıyorum. Buraya geldiğim de hiç yabancılık çekmedim, buranın halkıymış üzere yaşıyorum” dedi.

“Taraftar bir güçtür”

Taraftarın yeni dönemde tribünleri doldurması gerektiğini söz eden Çetin, “Bu sene yeni idaremiz ellerinden geleni yapıyorlar, bilhassa taraftara maçlara gelsin diye. Tertipler olacaktır, farklı farklı düşündükleri projeler var. Alışılmış ki maksadımız Sivasspor taraftarının stadyuma gelip kadrosunu desteklemesi. Bu bahiste yeni idaremiz elinden geleni yapıyor. İnşallah bu olumlu tarafta yansır bize. Taraftar bir güçtür. İçeride oynadığınız maçlarda stadyumun dolu olması değerli. Bazen hakikaten taraftar maç kazandırıyor. Tribünleri biraz doldurabilirsek içeride oynayacağımız maçlarda kazanma ihtimalimiz daha yüksek olacaktır diye düşünüyorum. Bilhassa bizim üzere ekipler için taraftar çok değerli. Ben birinci buraya geldiğimde eski stadyumda futbol oynarken stadyum tam doluydu. Sahiden onların sayesinde çok maç kazandık. Artık de desteklerlerse oyuncuların performanslarının daha da üste çıkacağını düşünüyorum ben” sözlerini kullandı.

“Arda Güler’le çok gurur duydum”

Servet Çetin, Real Madrid’e imza atan genç oyuncu Arda Güler ile ilgili yöneltilen soruya ise, “Arda Güler’le çok gurur duydum. Bizim gururumuz oldu. Allah yolunu bahtını açık etsin. Çok pahalı bir kardeşimiz. Hem oyunculuğuyla, hem insanlığıyla, hem kişiliğiyle 17 yaşında olmasına karşın bunları tüm dünyaya gösteriyor. İmza merasimini bende izledim ve çok gururlandım, duygulandım. Çok başarılı olacağına da eminim. Avrupa’nın en güzel futbolcularından birisi olacak, bundan eminim. Tersine geç bile kalındığını da düşünüyorum Arda’nın. Yarım dönemi bence boşa gitti. Arda bizim gururumuz. Allah inşallah ayaklarını yere sağlam bastırsın. Çok daha güzel yerlere geleceğini düşünüyorum” cevabını verdi.

“Avrupa kulüpleri artık Türk oyuncuyu tercih ediyor”

Arda Güler’in gençlere örnek olacağını söyleyen Çetin, “Genç oyunculara örnek olmama ihtimali yok. Daha 17 yaşında ve dünyanın en büyük ekiplerinden birisine gidiyor. Yaptığın ve çalıştığın vakit olabiliyor. Gençler örnek alacaktır Arda’yı. Bizde de genç oyuncular var. İşin açıkçası Arda’nın Real Madrid’e gitmesi gençlerin gayesini de yükseltti. Evvelce daha zordu, artık Avrupa kulüpleri Türk oyuncuyu tercih ediyor. Artık Avrupa’ya gitmek daha kolay oldu Türk oyuncular için bunu herkes değerlendirmeli” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir