Ömer dizisinde tepki çeken sahne: Erkek işi yapmasın, mantıcıda çalışsın

Gazeteci Sina Koloğlu, Star TV’nin sevilen dizisi Ömer’in son kısmında yer alan bir sahneyi toplumsal medya hesabından paylaştı. Dizinin o sahnesinde geçen “Erkek işi yapmasın, mantıcıda çalışsın” diyaloğu, izleyiciyi adeta çıldırttı.
Söz konusu sahnede bir taksicinin bayan olması, karakterlerden değişik cümlerine neden oldu. Ömer dizisinin izleyicilerini çıldırtan bu diyaloğun ayrıntıları çok şaşırttı.

Koloğlu, toplumsal medyada paylaşımında şu tabirleri kullandı:

#Ömer dizisi son kısımda dikkat çeken bir gönderme vardı. Tahir ile Şükran konutlarına dönüyorlar akşam olmuş. Bir taksi duruyor. Her ikisi şaşkınlıkla içeriye bakıyor. Şükran ‘Aaa bayan sürücü başı bağlı’ diyor. ‘Taksi mi lazım?’ diye soruyor bayan sürücü. ‘Yok lazım değil. Lazım olsa ben binmem senin arabana. Gece, gece bayan başına çıkmış’. Bayan sürücü ‘Hay Allahım ya’ diyerek basıyor gaza. Gerisinden Şükran ‘Hayırlı işler’ diye sesleniyor. ‘Tövbe estağfurullah, başımıza taş yağacak’ Tahir’den. ‘Niye o denli diyorsun Tahir? Bayan çalışıyor ekmeğinin peşinde’ o saf bakışları ile soruyor Şükran. ‘İş mi yok Şükran? Vilayetle erkek işi mi yapmak zorunda? Gitsin mantıcıda çalışsın’. Şükran hatırlatıyor; ‘E sen ona da karşı çıktın?’

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir