Maden kazasında ağır yaralanmıştı, 8 ay sonra taburcu edildi

Bartın’da 14 Ekim 2022 günü meydana gelen ve 43 emekçinin hayatını yitirdiği kaza sonrası yaralı 6 personel Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Kardeşi Soner Ak’ın hayatını yitirdiği kazadan yaralı olarak kurtarılan ve 6 ayı ağır bakımda olmak üzere 8 aydır hastanede tedavi altında olan İzzet Ak, bugün Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden taburcu edildi.

“5 DAKİKA SONRA SİNEMA BİRDEN KOPTU”

Ak facianın yaşandığı anları “Fazla bir şey hatırlamıyorum, bir tek ocağa girdiğimi hatırlıyorum. Ocağa girdim, üretime başladık. Buradan taburcu olan Erol Bulut kardeşim ‘Ben burayı kendim yapamıyorum, bir kişi lazım’ dedi. Bende amire söyledikten sonra yardımcı olmaya yanına gittim. Gittikten 5 dakika sonra birden sinema koptu. Ondan sonrasını hatırlamıyorum.” kelamlarıyla anlattı.

Ak şunları söyledi:

“Şehitlerden birisi benim kardeşim, rahmetle anıyorum. İçim buruk, köye gidiyorum fakat hiç gidesim de yok fakat mecburum, her şeye sağlam olmak zorundayım. 3 çocuğum var, birinci işim çocuklarımı sarıp sarmalamak. Onları çok özledim, ailemi özledim, köyümü özledim, arkadaşlarımı özledim.”

140 AMELİYAT GEÇİRDİ

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Yanık Merkezi Sorumlusu ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Turan, facianın akabinde ağır yaralı olarak hastaneye getirilen Ak’ın 140 ameliyat geçirdiği bilgisini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir