Ertuğrul Doğan kimdir? Ertuğrul Doğan kaç yaşında, nereli? Ertuğrul Doğan mesleği ne?

Trabzonspor‘da Ahmet Ağaoğlu’nun istifasının akabinde tek aday olarak seçime giren eski asbaşkan Ertuğrul Doğan, Bordo-Mavili kulübün yeni başkanı seçildi. Ertuğrul Doğan 1127 geçerli oyun 919’unu alarak Trabzonspor‘un 18. başkanı oldu. Bunun üzerine ise Ertuğrul Doğan’ın hayatı merak edildi. Pekala, Ertuğrul Doğan kimdir? Ertuğrul Doğan kaç yaşında, nereli? Ertuğrul Doğan mesleği ne?

ERTUĞRUL DOĞAN KİMDİR?

Ertuğrul Doğan, 1977 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Birinci ve ortaokul tahsilini memleketinde gördükten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında “Doğan Akaryakıt” ismi altında madeni yağ ve akaryakıt alanında iş hayatına atıldı.

Gayrimenkul şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığı vazifesini de üstlenen Doğan, 2014 yılında güç bölümüne adım atan Oltan & Köleoğlu Enerji Yönetim Kurulu Lideri oldu. Ertuğrul Doğan önderliğindeki Oltan & Köleoğlu Güç Şirketi, 2018 yılında Çorum’un Mecitözü ilçesinde 5 MW, 2020 yılında Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde 27 MW, 2021 yılı Ocak ayında ise Samsun’un Çarşamba ilçesinde 27 MW Biyokütle Güç Tesisi Projelerini tamamladı.

8 Nisan 2018’de Trabzonspor Kulübü Başkanlığı’na seçilen Ahmet Ağaoğlu’nun idare konseyinde yer alan Doğan, Trabzonspor Kulübü Lider Yardımcısı olarak vazifesini yürütmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir