Berat Albayrak istedi, Muhammed Yakut’un paylaşımlarına erişim engeli geldi

‘Deliler Delisi’ isimli YouTube kanalında iktidar ve iktidara yakın iş insanlarının kıymetli isimleriyle ilgili çeşitli argümanlarda bulunan Muhammed Yakut’un altı görüntüsü ile kimi tweetlere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve eski bakan Berat Albayrak’ın talebi üzerine erişim pürüzü getirildiği ortaya çıktı.

Engel kararını Free Web Turkey toplumsal medya hesabından duyurdu. Paylaşımda şu sözler yer aldı: “İktidara yakın isimler hakkında tezlerde bulunan Muhammed Yakut’un “Delilerin Delisi” isimli YouTube kanalı, kanaldaki altı görüntü ve kimi tweet’ler Berat Albayrak’ın talebi üzerine İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğinin 19 Nisan tarihli kararıyla erişime engellendi.”

Eski Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut’un yeğeni olan ve akaryakıt bölümünde iş yapan Muhammed Yakut, 2012’de Denizatı Petrokimya şirketinin sahibi Ali Şafak Akmil’i kaçırtarak 400 bin TL’sini aldığı suçlamasıyla gözaltına alınmasıyla gündeme gelmişti.

Yakut, AK Parti genel lider yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Milletvekili Mücahit Arslan, Limak Holding Yönetim Kurulu Lideri Nihat Özdemir, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık gibi isimlerle ilgili açıklamalar yapacağını duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir