Aile’den aileye 4 milyar TL ödeme

ANKARA (İGFA) – Kimseyi geride bırakmayan bir toplumsal hizmet anlayışıyla muhtaçlık sahiplerine yönelik toplumsal yardımları sürdürdüklerini kaydeden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarla paylaşmaya devam edeceklerini belirterek, “Bu doğrultuda Türkiye Aile Dayanak Programı’nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 72,3 milyar TL dayanak sağlamış olacağız” dedi.

Bakan Göktaş, düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra rastgele bir dezavantajı olmaması nedeniyle sistemli toplumsal yardım alamayan haneleri de sadece gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Takviye Programı’na dâhil ettiklerini hatırlattı.

Türkiye Aile Takviye Programı kapsamında hanelere her ay nizamlı takviye sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Dayanak Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda gereksinim sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız” diye konuştu.

Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat şartlarını göz önünde bulundurarak toplumsal yardım programlarının aktifliğini artırdıklarının altını çizen Bakan Göktaş, “Bu kapsamda toplumsal yardımlarımızı bütüncül bir biçimde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız ortasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesitlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir